Shpërndanin heroinë në Fier, në pranga 43-vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori i tij! U sekuestrohen mbi 13 mijë euro dhe 400 dollarë

FIER- Dy pako me heroinë, mbi 13 mijë euro dhe 400 dollarë ka qenë sasia e sekuestruar nga policia e Fierit pas kapjes së 43-vjeçarit Arben Muka. Muka së bashku me Elvir Kananaj, i shpallur në kërkim për shpërndarje heroinë në Fier.

Gjatë kontrollit të policisë në Fier, gjatë kontrollit fizik të Muko gjetën 81 doza me heroinë, ndërsa në banesën e Elvir Kananaj gjetën dhe sekuestruan 13 750 euro dhe 400 dollarë, të përfituara nga ky aktivitet kriminal.

Punohet për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtyre personave.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme.  

G.MO/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Në Japoni garohet mes shiut, Jorge Martin fiton garën e MotoGP

Në Japoni garohet mes shiut, Jorge Martin fiton garën e MotoGP