Shpërndante kanabis dhe mbante kallashnikov me municion luftarak në banesë, arrestohet 22-vjeçari në Korçë

Shpërndante kanabis dhe mbante kallashnikov me municion luftarak në banesë, arrestohet 22-vjeçari në Korçë

Armët e sekuestruara

KORÇË - Njw 22-vjeçar i identifikuar si Jorgaq Dolani wshtw arrestuar pasi shpërndante lëndë narkotike, mbante armë zjarri dhe municion luftarak.

I riu u kap dhe u arrestua pasi iu gjetën 1 armë zjarri automatik, 2 krehra me fishekë, 3 thika dhe një sasi kanabisi, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Operacioni  "Hidden gun" u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në DVP Korçë.

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtij shtetasi.   Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Plani i masave për sezonin veror, Manastirliu: Nga 15 Qershori hapen 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike

Plani i masave për sezonin veror, Manastirliu: Nga 15 Qershori hapen 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike