Shpërndante kanabis në Shkodër, arrestohet 24 vjeçari! Nën hetim babai i tij pas armës që policia gjeti në banesë (EMRI)

Një 24 vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës për shpërndarjen e lëndëve narkotike 'kanabis'. Në pranga ka rënë i riu, Ronaldo Pepaj ndërsa është vënë nën hetim babai i tij, T.P, 55 vjeç.

Pas informacionit se i riu shpërndante lëndë narkotike të ndarë në doza në qytetin e Shkodrës, policia ka zhvilluar kontroll në banesën e këtij të fundit ku është gjetur edhe një armë gjahu, mjet prerës thikë dhe sasi farash të kanabisit. 

Ndaj tyre rëndojnë akuzat për "Prodhimin dhe shitjen e narkotikëve", "Prodhimin, mbajtjen, blerjen apo shitjen pa leje të armëve të ftohta" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë e sportive".

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi