Shpërndante kokainë, arrestohet i riu shqiptar në Zvicër! Gjatë kontrollit, iu gjet me vete lëndë narkotike dhe mijëra franga

Shpërndante kokainë, arrestohet i riu shqiptar në Zvicër! Gjatë kontrollit, iu gjet me vete lëndë narkotike dhe mijëra franga

Foto ilustruese

ZVICËR- Një i ri shqiptar, 19 vjeç është arrestuar në komunën e Mendrisiotto, pasi është i dyshuar si i përfshirë në një trafik të rëndësishëm kokaine në zonë.

Lajmi mbi arrestimin e tij është bërë i ditur nga autoritetet vendore, raportojnë mediat e huaj.

Mësohet se arrestimi i të riut ishte si rezultat i një hetim i kryer në bashkëpunim mes shërbimet antidrogë të forcave të policisë bashkiake të Mendrisio, Chiasso dhe Lugano.Nga hetimet disa mujore u zbulua se i riu ua shiste drogën klientëve vendas.

Gjatë kontrollit, atij iu gjetën dhe iu sekuestruan gati 100 gram kokainë dhe disa mijëra franga, të cilat mendohet se i ka përfituar nga aktiviteti kriminal. I riu shqiptar akuzohet për shkelje të rëndë e ligjit federal për drogën.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje