Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Berat, ballkoni në flakë! Shpëtohet mrekullisht i moshuari që jetonte i vetëm

Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Berat, ballkoni në flakë! Shpëtohet mrekullisht i moshuari që jetonte i vetëm

Foto nga vendngjarja

Një bambol gazi ka shpëthyer në një banesë në katin e pestë të një pallati në lagjen "30 Vjetori" në Berat. Shpërthimi i bombolës 3 kg ka shkaktuar edhe flakë të mëdha në ballkonin e banesës, që ishte shndërruar në dhomë gatimi.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se në banesë jetonte i moshuari Hysni Gavelli, i cili ka qënë duke gatuar në momentin që bombola ka shpërthyer dhe ballkoni u përfshi nga flakët.

Mbërritja në një kohë rekord e efektivëve të Repartit Zjarrëfikës të Beratit ka bërë të mundur lokalizimin e shpejtë të flakëve dhe shuarjen e menjëhershme të zjarrit.

Zjarrëfikësit kanë nxjerrë jashtë pa lëndime Hysni Gavellin, që jetonte i vetëm në këtë banesë, pas vdekjes së bashkëshortes së tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol