Shpërthen bombola e gazit në një lokal në Durrës, plagoset pronari dhe një kliente

Foto ilustruese

DURRËS- Dy persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një bombol gazi në Durrës.

Sipas policisë, rreth orës 14:45,në Kallm, Durrës, dyshohet se si pasojë e rrjedhjes së gazit ka marrë flakë dhe më pas ka shpërthyer një bombël gazi në lokalin e shtetasit M. B.

Nga shpërthimi i bombulës së gazit janë lënduar shtetasit M. B., 28 vjeç (pronari i lokalit) dhe  shtetasja M. K., 35 vjeçe, (kliente), të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:42
Rrjedh bombola e gazit në një banesë në Durrës, përfundon në spital nga asfiksimi i moshuari

Një i moshuar ka përfunduar në spital si pasojë e asfiksimit pas rrjedhjes së gazit nga tubi i një bombole gazi në fshatin Hamallaj në Durrës. Mësohet se 73-vjeçari është dërguar për ndihmë mjekësore më të specializuar në Tiranë. Sakaq raportohet se nuk ka dëme materiale.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shkrihet SHÇBA, ministri i Brendshëm prezanton projektligjin e ri për Agjencinë e Mbikëqyrjes Policore