Shpërthen gjatë natës në flakë pusi i naftës në Patos, momenti kur forcat zjarrfikëse ndërhyjnë për shuarjen e zjarrit (VIDEO)

PATOS- Një pus nafte është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme rreth orës 22.30. Kjo ngjarje është regjistruar në zonën e Dukasit në Patos.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se pusi i naftës i përket kompanisë 'Albpetrol'. Menjëherë pas marrjes së njoftimit Forcat e Zjarrfikëses së Patos ka mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Deri më tani nuk janë raportuar dëme vetëm në zonën përreth, pasi pusi i naftës ndodhej në zonë të banuar.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në Vlorë, deputeti socialist Lelit: Lëri qokat, zjarrfikësit nuk kanë nevojë 't’u mësoni; si mbahet pompa e ujit