Shpërthen në flakë depoja e naftës ruse, dyshohet për akt sabotimi

Shpërthen në flakë depoja e naftës ruse, dyshohet për akt sabotimi

1669823034_ngjarhje.PNG

Në orët e para të mëngjesit, në Rusi ka shpërthyer në flakë një depo nafte, në një incident që dyshohet të jetë organizuar nga Ukraina përmes një droni.

Mijëra tonë naftë u dogjën duke shkaktuar një shtëllungë të madhe tymi në Bryansk, qytet i cili ndodhet në kufirin verior të Ukrainës dhe që dyshohet se përdorej për të furnizuar makinerinë e luftës, raportojnë mediat e huaja.

Sipas informacioneve, një dron hodhi eksploziv mbi depozitat e naftës, shpërthimi i të cilave fatmirësisht nuk shkaktoi asnjë të lënduar.

Deri në këto momente, Ukraina nuk e ka pranuar autorësinë e sulmit, ndonëse dyshohet se fshihet pas dhjetëra aktesh sabotazhi brenda territorit rus, që prej nisjes së të ashtuquajturit “operacion special” në shkurt.


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Gjykatë Speciale për të hetuar krimet e Rusisë! E paketuar në zarf, sulm me bombë në ambasadën e Ukrainës në Madrid, 1 i plagosur


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Vrau 31 vjeçarin nga Kukësi për një faturë në lokal, gjykata e Prizrenit lë në burg 'Kobra'-n dhe 5 të tjerët

Vrau 31 vjeçarin nga Kukësi për një faturë në lokal, gjykata e Prizrenit lë në burg 'Kobra'-n dhe 5 të tjerët