Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Kabul, raportohet për viktima

Shpërthim i fuqishëm në një xhami në Kabul, raportohet për viktima

Foto ilustruese

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një xhami në kryeqytetin afgan, Kabul përgjatë lutjeve në mbrëmje. Autoritet policore kanë konfirmuar se ka viktima, por nuk kanë bërë me dije numrin e tyre.

Ndërkohë, një zyrtar i inteligjencës së talebanëve ka thënë për Reuters se rreth 35 njerëz mund të jenë plagosur apo vdekur, por mund të ketë edhe të tjera viktima.

Shpërthimi ka ndodhur në lagjen në veri të Kabulit dhe për pasojë janë thyer xhamat e dritareve në ndërtesat në afërsi. Sipas Reuters, imami i xhamisë është në mesin e të vdekurve.

Ekipet e inteligjencës janë duke hetuar rastin.

SI.E./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet vendore, Dashamir Shehi kundër primareve të Berishës: S’po zgjedhim shefin e opozitës! Të dalim me një kandidat të përbashkët

Zgjedhjet vendore, Dashamir Shehi kundër primareve të Berishës: S’po zgjedhim shefin e opozitës! Të dalim me një kandidat të përbashkët