Shpërthim në një fabrikë raketash në Turqi, humbin jetën 5 persona (VIDEO)

Shpërthim në një fabrikë raketash në Turqi, humbin jetën 5 persona (VIDEO)

Foto nga vendi i ngjarjes

Të paktën 5 punëtorë kanë vdekur nga një shpërthim në një fabrikë raketash dhe eksplozivësh në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, sipas Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare të vendit.

"Një shpërthim ndodhi në fabrikën e raketave dhe eksplozivëve MKE në lagjen Elmadag të Ankarasë. Si rezultat i shpërthimit, pesë nga punëtorët tanëkanë vdekur," tha ministria në një deklaratë të shtunën.

Ai shtoi se hetimet gjyqësore dhe administrative kanë nisur për të zbardhur ngjarjen.

Objekti ku ndodhi shpërthimi herët në mëngjes është në pronësi të Korporatës së Makinerisë dhe Industrisë Kimike të Turqisë (MKE).

Lajm në përditësim...

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Mali i Zi: Spajiç në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi: Spajiç në një mision të (pa)mundur