Shpërthime të fuqishme në qytetin jugor të Ukrainës, Mykolaiv

Shpërthime të fuqishme në qytetin jugor të Ukrainës, Mykolaiv

1655725591_Capture.JPG

Ka pasur disa shpërthime në qytetin jugor të Ukrainës, Mykolaiv, sipas administratës rajonale. Detaje për viktimat dhe vendndodhjet nuk janë bërë të ditura.

Shpërthimet pasojnë sulmet me raketa në zonën përreth Mykolaiv të hënën. Sipas ushtrisë ukrainase, zona përgjatë kufirit të Mykolaiv-it me rajonin Kherson vazhdon të shihet me granatime nga forcat ruse që mbrojnë territorin që ata kanë kapur. 

Administrata rajonale tha se qyteti i Shyroke, 50 kilometra (31 milje) në lindje të Mykolaiv, u bombardua të hënën në mbrëmje dhe të martën në mëngjes.

Sipas informacioneve paraprake, nuk ka viktima.

Linjat e frontit në rajonet Mykolaiv-Kherson kanë ndryshuar pak gjatë muajit të kaluar, megjithëse forcat ukrainase arritën disa përfitime modeste në një kundërofensivë që filloi në fillim të qershorit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ukraina lindore në flakë! Lituania bllokoi mallrat drejt Kaliningradit, Rusia kërcënon: Do ketë pasoja! SHBA i kundërpërgjigjet: Kanë mbështetjen tonë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Me gruan nuk përdor fjalë injorante', debat i ashpër mes Vesës dhe Arbrit: Flet broçkulla, të ka mbaruar koha si opinionist

'Me gruan nuk përdor fjalë injorante', debat i ashpër mes Vesës dhe Arbrit: Flet broçkulla, të ka mbaruar koha si opinionist