Shpërthimi me eksploziv në Sarandë, hoteli në pronësi të familjarëve të Pajtim Yzeirit, i vrarë në 2001 në Spanjë

Shpërthimi me eksploziv në Sarandë, hoteli në pronësi të familjarëve të Pajtim Yzeirit, i vrarë në 2001 në Spanjë

Pamje e hotelit që iu vu eksploziv

Mbrëmjen e djeshme u vendos sasi eksplozivi në katin e parë të një hoteli në Sarandë që ka qenë në pronësi të Pajtim Yzeirit, i cili u vra në vitin 2001 në Spanjë.

Shpërthimi me eksploziv ndodhi rreth orës 21:45 në katin e parë në hotel “Dea” në zonën turistike të Kanalit të Çukës dhe pati vetëm dëme materiale.

Aktualisht, hoteli është në pronësi të familjarëve të Yzeirit.

Shërbimet e policisë mbërritën menjëherë në vendngjarje ndërsa vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ehe: 25/04/2022 14:16

  Jo verem i vrar por i sollen te atit koken e prere ne hotel! Pse nuk futet shteti ta zgjidhi... uuu shtet nul, paguajme nga taksat tonan spak e bkh me 5 milion rroge dhe degradimi po shtohet. Te flliqur!

  Përgjigju
 • Fieri: 25/04/2022 11:20

  Hasmet e ben qimes yzeiret

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky vjen sot për herë të parë në Shqipëri

Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky vjen sot për herë të parë në Shqipëri