Shpërthimi me tritol në Kamëz, pranga 58 vjeçarit! Makina që u përdor nga autorët në pronësi të të arrestuarit

Shpërthimi me tritol në Kamëz, pranga 58 vjeçarit! Makina që u përdor nga autorët në pronësi të të arrestuarit

Pamje nga vendi i ngjarjes

TIRANË- Policia e Tiranës ka arrestuar një 58-vjeçar me inicialet B.M si autor të dyshuar të shpërthimit të tritolit  në lokalin e Oltjon Muçajt në Kamëz.

Sipas policisë makina tip "Audi" që u përdor nga autorët për t'u larguar rezulton se është në pronësi të 58-vjeçarit, e identifikuar përmes kamerave të sigurisë. Hetuesit nuk e kanë akoma të qartë rolin e tij, në ngjarje pasi ai vetë nuk ka pranuar të flasë.

Nga hetimet paraprake dyshohet se 58 vjecari mund të ketë pasur rol vëzhguesi ose personi i dytë që ka drejtuar makinën. Shpërthimi me tritol ka ndodhur mëngjesin e 18 nentori në lokalin e marrë me qira nga 24 vjeçari Oltjon Muçaj. Mësohet se sasia e lëndës plasëse të vendosur ka qenë rreth 50 gramë. Autorët dyshohet se kanë qenë 2 persona, të cilët e kanë hedhur dhe janë larguar.

Oltjon Muçaj u tha hetuesve se nuk ka asnjë ide kush mund të jenë autorët. Sipas tij, nuk ka pasur konflikte me njeri. Blutë, përveç dyshimeve të ndonjë konflikti të të riut, nuk e përjashtojnë mundësinë edhe të pronarëve të lokalit.

Një tjetër pistë ku po hetohet është edhe mundësia që lokali në fjalë të mos jetë shënjestër, por kjo akoma po verifikohet. Pamjet e kamerave të sigurisë janë sekuestruar dhe po punohet për gjurmimin e makinës së autorëve të ngjarjes, të cilët deri në këtë pikë të hetimeve akoma janë të paidentifikuar.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Rehova e Kolonjës, fshati turistik rrëzë malit të Gramozit që boshatiset në dimër! Mësuesja me shtëpi bujtinë: Nuk ofrohen kushte për ngrohje

Rehova e Kolonjës, fshati turistik rrëzë malit të Gramozit që boshatiset në dimër! Mësuesja me shtëpi bujtinë: Nuk ofrohen kushte për ngrohje