Shpërthimi në Bejrut/ Meta: Solidarizim me popullin e Libanit! Rama: Çfarë lëndimi e trishtimi!

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama

TIRANË- Reagimi i parë nga Tirana zyrtare pas shpërthimit në Liban, ka ardhur nga presidenti i vendit, Ilir Meta. Me anë të një postimi të shkurtët në rrjetet sociale, kreu i shtetit është solidarizuar me popullin e Libanit.

"Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të lënduarit nga shpërthimi tragjik në Bejrut! Solidarizim me popullin e Libanit", shkruan Meta.

Postimi i plotë i presidentit Ilir Meta

Ndërkohë, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama teksa shkruan: "Çfarë lëndimi e trishtimi! Vdekje, plagosje, shkatërrim që le pa frymë e pa fjalë!Ngushëllime e solidaritet me popullin e Libanit".

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama

Ditën e sotme në Bejrut një shpërthim i fuqishëm u ka marrë jetën deri më tani 50 personave e ndërsa kanë mbetur të plagosur mbi 2000 persona. Nuk dihen ende shkaqet e këtij shpërthimi, teksa ajo që është lënë pas është një katastrofë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)