Shpëtojnë dy kulla, qytetarët luten me lot në sy, Macron: Do ta rindërtojmë katedralen

Shpëtojnë dy kulla, qytetarët luten me lot në sy, Macron: Do ta rindërtojmë katedralen


Mediat franceze raportojnë se flakët janë vendosur nën kontroll nga 400 zjarrfikësit, ndërsa dy kulla të katedrales janë shpëtuar. Ndërkohë që presidenti francez Emmanuel Macron në një tjetër reagim për mediat u shpreh se katedralja do të rindërtohet. 'Kjo është historia jonë. Ajo që ndodhi këtë mbrëmje është padyshim një dramë. Më e keqja është shmangur, kjo është një tragjedi e tmerrshme. Por ne do të rindërtojmë Notre-Dame'.


Lajmi kryesor:

Flakët përpijnë Katedralen 850-vjeçare 'Notre-Dame' në Paris (VIDEO+FOTO)


  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United