Shpikja ruse vret 11 terroristë në rajonin e Siberisë

Roboti Rus kundër terroristëve

Operatorët e Rusisë përdorën një robot të armatosur në një përleshje me armë që la 11 Xhihadistë të vdekur pasi ata përpiqen të heqin ekstremizmin përpara Kupës Botërore. Forcat kundër terrorizmit angazhuan ekstremistët në rajonin islamik të paqëndrueshëm të Dagestanit për disa ditë.

Një robot i armatosur është parë duke iu afruar banesave për të sulmuar Xhihadistët. Regjistrimet video dhe audio të marra nga robot zbulojnë zërat e rebelëve duke thirrur 'Allahu Ekbar', pas një shpërthimi.

Zona e Derbent, ku u filmua, është vetëm 590 milje në juglindje të Volgogradit, ku Anglia do të luajë ndeshjen e tyre të grupeve kualifikuese të Botërorit. Shërbimi i sigurisë i FSB-së ka treguar se terrorizmi është kërcënimi kryesor për Kupën e Botës.

"Një bomba granate, një pushkë sulmi, fishekë dhe një shumëllojshmëri të mjeteve kriminale u gjetën në skenën e luftës", thanë zyrtarët vendas në vendngjarje.

  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

  • Ha ha ha: 01/05/2018 21:41

    Te vijne edhe ne Shqiperi qe te asgjesojne kriminelet dhe hajdutet fallsifikatoret e dokumentave te pronesise gjyqtaret dhe prokuroret e koŕruptuar

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme