Shpërthen në flakë makina në aksin Rrogozhinë-Çermë, plagosen rëndë dy nga katër të rinj! (EMRAT+VIDEO)

Një makinë ka shpërthyer në flakë në aksin rrugor Rrogozhinë-Çerme, ku kanë mbetur të plagosur rëndë dy nga katër persona që ndodheshin brenda.

Ngjarja ndodhi në fshatin Zhamë të Lushnjës, përgjatë aksit nacional Lushnjë-Rrogozhinë. Bëhet fjalë për Fabjan Xhanin 17 vjeç, Xhanluka Xhani 19 vjeç, Ardit sula 21 vjeç, Erjet Kaja 18 vjec

Drejtuesi i mjetit është lajmëruar nga të tjerë shoferë të rrugës se në pjesën e pasme po dilte tym, e me pas shpërthyen flakët.

Në mjet ndodheshin 4 persona, dy prej tyre janë hedhur nga makina ne ecje dy të tjerë dolën pasi drejtuesi i mjetit e futi makinën ne xhepin e rrugës. Te 4 personat banues në Durrës janë ne spitalin e Lushnjës dhe po marrin mjekim. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet