Shpërthen në flakë skafi në Borsh (VIDEO)

HIMARË- Një skaf është përfshirë nga flakët në plazhin e Borshit mesditën e sotme. Zjarri ka qenë shumë i fortë dhe skafi është shkrumbuar plotësisht, larg 200 m larg bregut të detit. Flakët janë përhapur me shpejtësi pasi skafi ka qenë me material plastik. Ky skaf ishte në pronësi të M.V ndërsa fatmirësisht nuk ka patur persona të lënduar.

Policia bën me dije se shkak për këtë zjarr është bërë një shkëndijë elektrike në mjetin lundrues. Kujtojmë se ky zjarr vjen pak javë pasi një anije turistike në Karaburun u përfshi nga zjarri duke u djegur plotësisht. Edhe në këtë rast marinarët arritën të shpëtojnë duke u hedhur në ujë dhe më pas duke u shpëtuar nga policia.


 

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)