Shqetësuan pushuesit me muzikë të lartë, nën hetim DJ dhe pronari i hotelit në Durrës

Shqetësuan pushuesit me muzikë të lartë, nën hetim DJ dhe pronari i hotelit në Durrës

Pajisjet muzikore të sekuestruara

Pronari i një hoteli dhe një Dj janë vënë nën hetim nga Policia e Durrësit, pasi u konstatua se ata kishin vënë muzikë të lartë, gjë që ka krijuar shqetësim për pushuesit në atë zonë.

Nga kontrollet e ushtruara në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, në një hotel te shkëmbi i Kavajës, policia ka konstatuar se ishte vendosur muzikë e lartë dhe për këtë shkak banorëve dhe pushuesve në atë zonë u është prishur qetësia.

Për pasojë, janë vënën nën hetim për prishje të qetesisë publike,  A. A., 40 vjeç, banues në Shënavlash, Durrës (pronari i hotelit) dhe Xh. I., banues në Korçë (muzikant).

Ndërsa pajisjet muzikore janë sekuestruar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

 


Lajmi kryesor:

Tiranë, lokali me muzikë të lartë shqetësonte banorët, policia me shkallë i çmonton 7 bokset e muzikës


M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Opozita serbe akuzon Vuçiçin për sulmin në Veri të Kosovës

Opozita serbe akuzon Vuçiçin për sulmin në Veri të Kosovës