Shqipëria zyrtarisht pjesë e Mekanizmit Evropian për Mbrojtjen Civile, reagon ambasada e BE: Një ditë e mirë për Evropën

Shqipëria zyrtarisht pjesë e Mekanizmit Evropian për Mbrojtjen Civile, reagon ambasada e BE: Një ditë e mirë për Evropën

Flamuri i Shqipërisë dhe i Bashkimit Europian

Pas firmosjes së marrëveshjes ku Shqipëria bëhet anëtare e plotë e Mekanizmit Evropian për mbrojtjen Civile, ka reaguar edhe ambasada e Bashkimit Europian në Shqipëri, duke e konsideruar si një ditë të mirë për Evropën.

“Sot është një ditë e mirë për Evropën & Shqipërinë. Duke u bërë anëtare e plotë e Mekanizmit Evropian për Mbrojtjen Civile, tani ka një vend në tryezën e familjes së mbrojtjes civile. Së bashku, ne mund t'i përgjigjemi më mirë fatkeqësive”- thuhet në reagimin e ambasadës së BE.


Lajmi kryesor:

Shqipëria pjesë e mekanizmit europian për Mbrojtjen Civile, komisioneri Lenarçiç: Të punojmë për shpëtimin e jetëve! Rama: Një hap më pranë BE-së


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

SHBA ngre padi ndaj 8 kompanive kineze për tregti të paligjshme të fentanilit

SHBA ngre padi ndaj 8 kompanive kineze për tregti të paligjshme të fentanilit