Shqiptarët që jetojnë përreth ishujve të Egjeut e Mesdheut kanë mundësi për tu pajisur me pasaporta biometrike! Ja datat

Shqiptarët që jetojnë përreth ishujve të Egjeut e Mesdheut kanë mundësi për tu pajisur me pasaporta biometrike! Ja datat

Foto ilustruese

TIRANE- Edhe këtë vit do të vijojë realizimi i projektit 'Ishujt 2024; me qëllim pajisjen me dokumente biometrike të shtetasve shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në zonat përreth ishujve të Egjeut/Mesdheut.

Ministria e Jashtme informon se në kuadër të realizimit të këtij projekti, ekipi i posaçëm do të gjendet në:

Iraklio, Kretë më 22, 23 dhe 24 prill 2024

Rodos, Rodos, më 25, 26, dhe 27 prill 2024

Të interesuarit, krahas detyrimit për kryerjen e aplikimit në e-Albania, duhet të dërgojnë në [email protected] kërkesën e tyre me subjekt “Ishujt 2024“, si dhe të dhënat e mëposhtme:
 Emër/Mbiemër i aplikantit
Numrin personal (NID)
Kodin e aplikimit për pasaportë ose/dhe kartë ID (03AT...)
Adresen e vendbanimit - Ishulli

Afati përfundimtar për aplikim është data 19 prill 2024
Aplikimet kryhen falas nëpërmjet platformës www.e-albania.al dhe kostoja reale e pasaportës/kartës ID është 130/12 euro.

Pagesa për rinovimin e pasaportave biometrike dhe kartave ID, si dhe shërbimeve të tjera do të mund të kryhet me çdo lloj kartë bankare përmes POS terminaleve, të cilat do të instalohen në ambientet e zyrës së përcaktuar.

Detajet lidhur me vendndodhjen në Kretë dhe Rodos do komunikohen në ditët në vijim. 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ZaNmira BATHA: 07/04/2024 15:01

    Jetoj ne itali prej 28 vitesh kètu mbajn doppio Nènshtetasi due pèr sa kam DENANCUAR KRIMINALITET me PUSHTET dhe vazhdoj tè MBIJETOJ né EKSTREM vazhdojn shkatèrrojn PAMESHIRE mbas shpine e PA MBROJTUR né 4vjet HETIME nga Prokurori Dionigi TIBONE pèr cfare DENANCOVA bme 18 Korrik 2016 je Difensore Civico dhe Karabinier NAS né Torino vazhdojn shkatèrrojn PAMESHIRE FAMILJEN né 5 shtete tè EUROPES Zyrat EUROPIANE plus né Zvicèr ku luajtèn me vajzen KOSOVARE Liridona K qè punonte me Avokatin Michele C kam Dokumentuar Autoritete ITALIANE si Nènshtetase ITALIANE qè jetojm prej gati 30 vitesh kam Dokumentuar dhe Autoritete SHQIPTARE Avokatin e POPULLIT né Tiranè nga 10 Janar 2019 dhe NUK po mbroj dot DREJTESIN time Fèmijet e FAMILJEN time edhe pse kam DENANCUAR né Zyrat EUROPIANE plus DENANCOVA né ZVICÈR nga viti 2020 dhe ende sot NUK kam mbrojten né rruge Ligjore deri né Tribunale Federale né Losanna kue PA MBROJTUR né rrugè Ligjore ende sot 7 Aprile 2824

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com