Shqiptari 'bën rrëmujë' Athinën, tenton të shtypë policët, efektivët e qëllojnë dhe e plagosin

Një shqiptar ka qëlluar ndaj policisë greke pasi nuk pranoi t'i ndalonte kontrollit të tyre në qendër të Athinës. Kjo ka bërë që policia të qëllojë në drejtim të tij duke e plagosur në këmbë.

Ngjarja nisi pas sinjalit të policisë për kontrollin e një makine që  konstatoi që ishte e vjedhur. Por shqiptari që i jepte makinës nuk ka pranua të ndalojë, por përkundrazi ka shtuar shpejtësinë dhe ta qëlluar në drejtim të policisë. Efektivët i janë kundërpërgjigjur duke qëlluar dy herë në drejtim të tij, ku një plumbi e ka kapur në pjesën e këmbës.

Ai është arrestuar dhe dërguar për mjekim, ndërsa ndodhet jashtë rreziku për jetën.  

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme