Itali/ Shqiptari kapet me 21 kg kokainë në makinë, arrestohet nga policia! Droga me vlerë 3 milionë euro

Itali/ Shqiptari kapet me 21 kg kokainë në makinë, arrestohet nga policia! Droga me vlerë 3 milionë euro

Foto ilustruese

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me 21 kg kokainë në makinë. Sipas mediave italiane, shqiptari i cili ishte nën vëzhgim prej disa kohësh, u përplas me një mjet tjetër gjatë arratisjes.

Gjatë ndjekjes, shqiptari hodhi nga dritarja e makinës kokainën, të cilin policia italiane e sekuestroi. Nëse droga do të shitej në treg, do të kapte vlerën e 3 milionë eurove.

Tashmë shqiptari do të përballet me akuzat e trafikut të drogës dhe rezistencë ndaj autoriteteve italiane. Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

'O Igli, kjo qenka bombë', Historia e aspirinës mes Tares dhe Alban Bushit

'O Igli, kjo qenka bombë', Historia e aspirinës mes Tares dhe Alban Bushit