Shqiptari kapet në aeroportin anglez me 1700 pako me cigare, ishin kontrabanduar nga Rinasi

Shqiptari kapet në aeroportin anglez me 1700 pako me cigare, ishin kontrabanduar nga Rinasi

Pakot me cigare kontrabandë të sekuestruara në aeroportin e Lutonit, Britani

Tirane - Një shqiptar është ndaluar në aeroportin e Lutonit, në Britaninë e Madhe pasi në çantë iu gjetën 1700 pako me cigare kontrabandë.

Policia thotë se 38 vjeçari nga Burreli kishte kaluar nga aeroporti i Rinasit.

Gjatë operacionit, në aeroportin e Lutonit, Londër, u kap dhe u ndalua shtetasi shqiptar E. M., 38 vjeç, i lindur në Burrel, pasi nga kontrollet, iu gjetën në çantë, 1700 paketa me cigare të kontrabanduara nëpërmjet PKK Rinas” informoi sot policia e shtetit.

Operacioni ndërkombëtar i koduar “Paketa” ishte si rezultat i shkëmbimit të menjëhershëm, me homologët britanikë, të informacioneve të siguruara nga Departamenti i Policisë Kriminale dhe Departamenti i Kufirit dhe Migracionit të Policisë së Shtetit

Pakot me cigare u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:52
Tentoi të kalojë kontrabandë 35 kg duhan të grirë në Kapshticë, arrestohet i riu

1714836870_kapshtice.jpg

Policia Korçës ka arrestuar një 25-vjeçar banues në Selanik. Sipas policisë të riut në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, gjatë kontrollit në valixhen e tij, i janë gjetur 35kg duhen i grirë, i dyshuar i kontrabanduar.

Njoftimi i policisë:

Sektori për Hetimin e Krimeve, i DVKM Korçë, arrestoi në flagrancë shtetasin V. P., 25 vjeç, banues në Selanik, Greqi, pasi në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, gjatë kontrollit në valixhen e tij, shërbimet e Policisë gjetën rreth 35 kg duhan të grirë, i dyshuar i kontrabanduar. Sasa e duhanit u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Dashninë tënde zemra kurrë s'ka me harrue', një ditë para ndeshjes tifozët e Kombëtares 'djegin' Dortmundin

VIDEO/ 'Dashninë tënde zemra kurrë s'ka me harrue', një ditë para ndeshjes tifozët e Kombëtares 'djegin' Dortmundin