POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Historia e trishtë e shqiptares shtatzënë/ Shkon në Itali, i fejuari nxjerr në rrugë si prostitutë

Foto Ilustruese

ITALI- Edhe pse shkoi në qytetin e Piacenza-s me dëshirën për të punuar, një vajzë e re shqiptare është dorëzuar në një rrjet prostitucioni nga vetë i fejuari i saj edhe pse ishte shtatzanë.

Sapo e reja shqiptare lindi, ajo u rikthye në rrugë dhe sipas kushtit të vënë, e reja do të lejohej të shihte të porsalindurin e saj vetëm nëse mbënte 200 euro në natë.

Polici ka nisur hetimet dhe ka si të dyshuar kryesor për rrjetin e prostitucionit pesë persona mes tyre edhe dy shtetasit italianë të cilët adoptuan foshnjën e shqiptares.

Në dosje është gjithashtu i përfshirë edhe babai biologjik i foshnjës,  i cili akuzohet për shfrytëzim dhe inkurajim të prostitucionit, akuzë kjo që sipas tij është e rreme.

ke.mu./b.ha.
Komento