Shtëpia e barit në Dimal, Frederik Borova rikthehet për rivlerësim e masës së sigurisë! Gjykata e lë sërish ‘burg me afat 30-ditë’, pritet akti i ekspertimit psikiatrik për të

Shtëpia e barit në Dimal, Frederik Borova rikthehet për rivlerësim e masës së sigurisë! Gjykata e lë sërish ‘burg me afat 30-ditë’, pritet akti i ekspertimit psikiatrik për të

I arrestuar si përgjegjës për shtëpinë e barit në fshatin Pobrat në Dimal, ku u arrestua së bashku me vëllain e tij, 21-vjeçari nga Fieri Frederik Borova është rikthtyer sërish në Gjykatën e Beratit për rivlerësimin e masës së sigurisë.

Edhe sot gjyqtarja Entela Gjoni ka vendosur sërish për të masën e sigurisë "arrest me burg me afat 30-ditë".

Sipas prokurores së çështjes, ripërsëritja e së njëjtës masë sigurie u krye pasi, pas pretendimeve të Borovës se vuan nga probleme të shëndetit mendor, prokuroria është në pritje të aktit të ekspertimit psikatrik nga Instituti i Mjekësisë Ligjore në Tiranë.

Në 25 Gusht Gjykata e Beratit vendosi "burg pa afat" për pronarin e banesës Bejdo Rrapo,21-vjeç dhe për vëllain e Frederikut,29-vjeçarin Igli Borova,i cili ishte i shpallur në kërkim në vitim 2021 për laboratorin e hashashit në një karburant tek "Klubi i shoferit" në Lushnje,ndërkohë që dy eleltriçistët e arrestuar Eriglen Bejdo dhe Renato Mingo morën masat e sigurisë "detyrim paraqitje".

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Kina zhvillon stërvitje ushtarake përgjatë kufirit me Mianmar

Kina zhvillon stërvitje ushtarake përgjatë kufirit me Mianmar