Shtohen hapësirat e gjelbra, dy sheshe të reja në Tiranë

Tiranë- Po vijojnë punimet për ndërtimin e dy shesheve të reja nga bashkia e Tiranës pranë rrugës Frosina Plaku.

Sipas bashkisë ekipet e terrenit janë aktualisht në fazën e gërmimeve-mbushjeve e nivelimeve të shtresave ekzistuese, ndërsa do të vijojnë më tej me procese të tjera, derisa këndet që do të mbushen me lodra, të jenë gati për fëmijët e lagjes.

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • shaban: 28/08/2020 14:04

  sa eshte siperfaqja e fushes? a u prish ndonje pallat apo ndertim pa leje qe doli fusha ? apo polli toka

  Përgjigju
 • Paradoksi: 26/08/2020 17:21

  Mbasi Luli i Bashës edhe Lali Eri e mbushi me Pallate ish klubin Partizoni e gjithë Lagjen rreth Rrugës Frosina Plaku..po na bo gjoja ca lodra...?!

  Përgjigju
 • Shpresojmë: 26/08/2020 17:18

  Te Frosina Plaku duhet patjetër..,edhe trotuari i këmbësorëve të shkojë deri te shkolla Gustav Mayer

  Përgjigju
 • skerdi: 26/08/2020 16:18

  ORE ERION PO MIRE FEMIJET U BENE ME KENDE LOJRASH ,,,PO NE JEMI 25 VJEC DHE DUAM FUSHA FUTBOLLI E BASKETBOLLI QE TE LUAJME,,,,NA BEJ FUSHA ME BAR ORIGJINAL,,,JO ME BAR AETIFICIAL DHE KETO TE JENE NE CDO LAGJE.....SIC KANE QENE.......

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ishmi del nga shtrati, dhjetëra hektarë nën ujë në fshatrat Murqinë, Mallkuç dhe Bilaj, hera tretë brenda një muaji që përmbyten