E trishtë! Shoferi lidh qenin pas makine dhe e tërheq zvarrë në Vlorë! Shoqërohet në Polici

VLORË- Pamje të trishta vijnë nga Vlora, ku një person ka lidhur qenin pas makine dhe e tërheq zvarrë. Ngjarja e rëndë është regjistruar rrugës së Vlorës, teksa shihet se mjeti me targa VL 7183 C e tërheq zvarrë dhe qeni shfaqet duke u përpëlitur.

Kjo nuk është hera e parë që ndodh një ngjarje e tillë. Pas publikimit të videos ,policia ka bërë të mundur shoqërimin e drejtuesit të mjetit në polici, Shpëtim Hajrulla, 55 vjeç. Report Tv sjell videon kur shoferi shoqërohet në komisariat. Ai është ndëshkuar nga Policia Rrugore, me masë administrative 62.000 lekë të rinj, në bazë të dispozitave të Kodit Rrugor, për shkeljen e neneve 15, 191, 79 dhe 182.

Në vijim të veprimeve, u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin Sh. H., për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshëve”.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:38
Tërhoqi zvarrë qenin në Vlorë, momenti kur shoqërohet në Komisariat shoferi

Pas publikimit të videos nga ku u pa se një makinë po tërhiqte zvarrë qenin, burime bëjnë të ditur se është shoqëruar në polici drejtuesi i mjetit. Report TV sjell videon e momentit kur shoferi shoqërohet në Komisariat.

B.K./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Azbi: 10/08/2022 12:49

  Ore po ca ke me qenin q e terheq ashtu o maskara o pler o rrugac atje ne burg ashtu do terheqin morre pis morre qelbesire

  Përgjigju
 • Iris: 10/08/2022 00:45

  Po degjonte tallava me volum te larte ne makine, qe nuk i degjoi kuisjet e qenit dhe si shpjegohet qe asnje qe mund t'i kete kaluar afer me makine nuk e ka detyruar te ndalonte,ose t'i terhiqte vemendjen?!

  Përgjigju
 • hektor: 09/08/2022 23:07

  Keshtu ndodh kur gomereve u ipet patente..

  Përgjigju
 • Qytetari: 09/08/2022 22:30

  Epo ktë punë kanë malokët në jug

  Përgjigju
 • alfredi: 09/08/2022 21:33

  Mor kodosh dhe i peshtirë a ndjeve ndopak kenaqësi për ulurimat e qenit që shoqëronin makinen tënde nga mbrapa , çfarë lloj shpirti të zi paske o i shkerdhyer që merresh me qënie te pafajshme , një veprim i tillë e pakta ha 10 vjet burg pa gjykim të shkurtuar , ptu rracë e degjeneruar

  Përgjigju
 • Anna: 09/08/2022 21:30

  Pupu cfare po na shohin syt,ky edhe njeri te ishte ye njejten gje do bente se esht kriminel ne gjak.turp per ne qe kemi te till njerez qe i quajm bashkekombas.

  Përgjigju
 • Jimmy: 09/08/2022 20:46

  Hajde ketu ne USA ???????? the beje kete xhest dhe puthesh me Milon mo shpirt zi!!mo katran me boj.

  Përgjigju
 • Anonim: 09/08/2022 20:06

  Ashtu te terheqshin gjith burgaxhinjt ku do shkosh...Te vraft Zoti as njeri nuk je...

  Përgjigju
 • Emigranti: 09/08/2022 18:49

  Njeri i ndyre. Edhe kafsha me eger ka me teper vlera se ti njeri i pedhtire. Na ka zene qerrja bishtin dhe jemi te detyruar te vijm ne Shqiperi se kemi familje Pa per ju as faren tuaj nuk ja vlen as te shkruash. Shtet Ku promovohen Mihalet dhe komisaret e policise me gomone. Pfui

  Përgjigju
 • Pleh: 09/08/2022 18:34

  Edhe shani maloket ju o sadista. Ne dukagjin po ti vrasesh qenin dikujt hyn ne gjak ose hasmeri njelloj sikur ti vrasesh njeriun e shpise. Ptu fare e keqe.

  Përgjigju
  • Maloku i jugut: 10/08/2022 11:41

   Ne nje krahine te populluar nga ujqer nuk eshte habi qe jeta e njeriut te mos vleje me shume se ajo e nje qeni. Po ca thua mor Lekpleps, po t'i vrasesh qenin hyn ne gjak njesoj si me njeriun e shpise? Ky duhet te denohet per veprimin, por jo per t'i marre hakun qenit.

  • lexuesi: 09/08/2022 20:12

   Or lum miku, këta tipa janë kudo, sic janë ata malokë që vrasin e bëjnë kapakun me turistët. Iku besa, ka shkuar refugjate

 • Ptuuu: 09/08/2022 18:27

  Ç'Shpetim, ky duhet ta kishte emrin Mallkim!

  Përgjigju
 • Riku: 09/08/2022 17:20

  Jugsa bq

  Përgjigju
  • lexuesi: 09/08/2022 20:13

   Mjerë krahina jote për mendjendriturit si ti... Kokë e këmbë l.o.q.e

 • Bobi: 09/08/2022 17:14

  Njeri i lig dhe injorant. Sa pak kulture qytetare [ njerzillek, humanizem ] ka ne ketë vend..

  Përgjigju
 • Ta çojmë në Rwanda: 09/08/2022 17:09

  si bëjnë në UK e të luftojë me tigra.

  Përgjigju
 • O kafshë!: 09/08/2022 17:06

  Çfarë qënieje e pamëshirshme?! Si ka mundësi të kemi krijesa të tilla që s’meritojnë të quhen njerëz e as kafshë?! Jemi një shoqëri së cilës do t’i duhen breza e breza të bëhet shoqëri normale. Duhet të ndryshojmë Kushtetutën e t’i japim ekspuls nga Shqipëria qënjeve të tilla të ulëta e t’i mohohet kombësia shqiptare.

  Përgjigju
 • Gjyli: 09/08/2022 16:59

  Keta jane tipa te semure dhe te rrezikshem mund te vrasin dhe ndonje njeri per ta grabitur bejne çdo lloj prapsirash.

  Përgjigju
 • Ermira: 09/08/2022 16:59

  Te gjithe qe kane kryer vepra te tilla brenda 1 viti kane gjetur vdekjen. Edhe ky drejt asaj do shkoj.

  Përgjigju
 • Alb: 09/08/2022 16:40

  Ore mos i beni me burg keto raste me gjob se me duket keta tipat i perserisin keto vepra penale se duan te han me taksat e shqiptareve keputini nje gjob te shes shpi e ca ka muti.

  Përgjigju
 • Beni: 09/08/2022 16:17

  Vetem nje I semure mendor ben te tilla veprime

  Përgjigju
 • Max: 09/08/2022 15:56

  Po perse e ben ate gje oj qelbesire po futu ne kafaz me nje luan dhe te shohim sa I forte je more pabuks I ndyre,shqipetari eshte koqe kandari

  Përgjigju
 • Artan: 09/08/2022 15:49

  Si torturove qenin ashtu e pesofsh tek vetja jote

  Përgjigju
 • julian: 09/08/2022 15:49

  kush i ka dhen makine ktij mavrise. ik ore mbill token ti leji kafshet rrac e keqe

  Përgjigju
 • Dani:: 09/08/2022 15:45

  Mir Ja beri,Qëni /qën do mbetet se te ishte i mire do kishte emer tjeter; Ketu po vdesin njerez,Po na behen merak per qënt e rruges keta moralistat,,

  Përgjigju
  • Qeni: 09/08/2022 17:51

   O dani po ca faj kam une o mavri apo te kam kafshuar padashje? Lapanjoz

  • Populli: 09/08/2022 16:05

   O Dani o1 po ça thua more

  • Luli: 09/08/2022 16:01

   Po mo shoku po,,me trurin tend mir e ke,,,po pse qeni me 2 kembe e terheq ate me 4 kembe,,,qeni me 4 kembe nuk u lidh vete, e lidhi ai me 2,,

 • Tironci: 09/08/2022 15:42

  Un nuk jam tip inatciu, po ky tipi duhet futur me të vërtetë brenda,,kjo është vrasje me qellim kundër krijesave të pa fajshëm, ju lutem publikojeni këtë lajm sa me shumë që ky plehra te hyje brenda të bëjë ça vite të mira brenda kështu të kujtohet për të qarat e qenit,,,

  Përgjigju
 • Turi: 09/08/2022 15:40

  O moterq*** i degjeneruar kur e beri ai ne Durres qe vdiq para disa kohesh i urova me te keqen dhe vajti ne te semes ta uroj dhe ty kushdo qofsh bastard

  Përgjigju
 • Deni: 09/08/2022 15:26

  Ptuuuuuuuuuu rrace e keqe,njerezimit po i vjen fundi nga pjella e vet,njerezimi…shpresoj te lidhesh dhe ti ashtu e te terhiqesh zvarre,zvarranik pleherash.Mjere familja e tij/saj qe e kane ne shtepi

  Përgjigju
  • Den: 09/08/2022 15:55

   Si shpjegohet qe keto raste primiteve ose me mire egersie perseriten shpesh ne Shqiperi???!!

  • Harrams: 09/08/2022 15:46

   Cfare mund te shtojme me shume? Thjesht duhet aplikuar parimi i reciprocitetit!

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Tifozët e Kombëtares unikë, sfidojnë shiun dhe këndojnë për ngjyrat kuqezi

Tifozët e Kombëtares unikë, sfidojnë shiun dhe këndojnë për ngjyrat kuqezi