Zbulimi i "shtëpive të barit", Nano nga Vlora: Efektivët të bashkëpunojnë me OSHEE për evidentimin e laboratorëve të drogës

Policia të bashkëpunojë me OSHEE për të evidentuar laboratorët e drogës. Ky ishte mesazhi që kryepolici Gledis Nano dha nga Vlora gjatë takimit që zhvilloi me efektivët në fshatin Kote. Nano tha se problematike e kohëve të fundit është kultivimi i drogës me llapa përmes "shtëpive të barit" dhe për këtë efektivët duhet të punojnë si në zbulimin në terrin por edhe monitorimin e territorit me dronë e helikopterë.

"Po përballemi me shtëpi ku kultivohet kanabis me llampa, dhe OSHEE nuk ka asnjë raport për këtë. Ju kujtoj se kushdo që shpërdoron detyrën do të përballen me forcën e ligjit. Po ashtu, kontrollet e territorit do të vijojnë me dronë e helikopter. Nuk jam këtu për t'ju shantazhuar, por duhet ushtruar kontroll me OSHEE për evidentimin e laboratorëve të drogës. Forca goditëse e policisë ndaj kësaj veprimtarie kriminale, do të sjellë ulje e kriminalitetit por edhe ndryshimi i perceptimit të partnerëve tanë ndërkombëtar", tha Nano.


Lajmi kryesor:

8 policë u plagosën gjatë protestës te ‘5 Maji’, reagon Gledis Nano: Janë në gjendje të mirë shëndetësore! Zbulimi i "shtëpitë e barit", efektivët të bashkëpunojnë me OSHEE për evidentimin e tyre


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Hysen Osmani dhe Preng Gjergji rikthejnë 'opingat', të veshura dikur edhe nga Ilirët: Vetëm Berisha nuk i ka sjellë këpucët këtu