'Shtoi 4 vila gjatë pandemisë', PD padit Erion Veliajn: Ka shpifur qëllimisht për të dëmtuar imazhin e Bashës që të përfitojë në zgjedhje

Erion Veliaj dhe Lulzim Basha

Partia Demkratike ka paditur në gjykatë Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilin e akuzon për shpifjet kundër kryedemokratit Lulzim Basha.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se padia penale argumenton se Veliaj, si drejtues i fushatës së PS për Tiranën, ka bërë 3 akuza konkrete, që lidhen me pasurinë e Bashës, akuza të cilat sipas PD janë bërë me qëllim që t’i dëmtojnë imazhin kryedemokratit.

3 akuzat e Erion Veliajt për Bashën:

•             Kryetari i PD u bë me 4 shtëpi gjatë tërmetit dhe pandemisë

•             Kryetari i PD ka përfituar gjatë periudhës së fatkeqësisë

•             Kryetari i PD ka ndërtuar kate pa leje.

“Këto të pavërteta janë bërë me qëllim dëmtimin e reputacionit dhe dëmtimin e imazhit në mënyrë të qëllimshme, duke qenë se Lulzim Basha është Kryetar i PD në opozotë dhe Erion Veliaj, si drejtues i fushatës zgjedhore të PS për qarkun e Tiranës, këto deklarime shpifëse i përdor për të përfituar kredo politike përballë qytetarëve, si për vete dhe për PS”- thuhet në padinë e PD ngritur ndaj  Veliajt.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 04/10/2020 01:27

  E shikon z.Veliaj,para disa ditesh ne nje koment ju paralajmerova qe te kini kujdes, se do t'ju hedhin ne gjyq dhe ju rekomandova t'i kishit provat gati.Tani erdhi koha te nxirrni provat.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 03/10/2020 14:32

  Basha me shake te ngjitura dhe koken bosh

  Përgjigju
 • Koli: 03/10/2020 13:58

  Po mire pra ku jeton Basha ne shtepi me qera! Se ngelet tu rrejt njerezit. Na trego nje pushtetar qe nuk ka pasuri. Vetem nje ke te doni

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Kina i përgjigjet vërejtjeve nga Filipinet mbi ndikimin në detin jugor: Pretendimet e Kinës nuk do të cënojnë fqinjët e saj