Shtrëngojnë duart ‘pas stuhisë’ në Kuvend, mesazh ‘paqeje’ nga Gogu dhe Rushaj

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama prezantoi në Kuvend programin e qeverisë për 4 vitet e ardhshme si edhe përbërjen e kabinetit të ri, ndaj të cilit u ushtruan pyetje.

Pavarësisht polemika dhe debateve të shumta politike, pas prezantimit, në sallë u panë edhe takime mes deputetëve të Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike.

Më konkretisht, duke shtrënguar dorën e njeri-tjetrit janë parë deputeti socialist, Toni Gogu dhe kreu i Grupit Parlamentar, Alfred Rushaj. Kjo duket si një “shenjë paqeje” që pavarësisht debateve në Kuvend dhe kundërshtimeve të shumta, njeriu është njeri.

Për nisjen e maratonës për zbatimin me përpikmëri të programit të qeverisë “Rama 3”, kryeministri gjatë fjalës së tij i ka shtrirë dorën e bashkëpunimit edhe opozitës.


Lajmi kryesor:

Programi dhe kabineti/ Përplasje dhe debate në seancën maratonë të Kuvendit, PD bllokoi foltoren, kerkoi prezencën e Ramës! Basha: Rama ekzekutori i zgjedhjeve, demokracia ka vdekur! Kryeministri: Copy-paste nga fushata, merru me kumriet (VIDEO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Ndërmori iniciativën për krijimin e një qeverie të re të pakicës, kryeministri i Malit të Zi dorëzon në Kuvend kërkesë për shkarkimin e Abazoviç