Shtrohet qilimi i blertë në stadiumin e Kukësit, Rama: Përmbyllet edhe kjo vepër e re (VIDEO)

Shtrohet qilimi i blertë në stadiumin e Kukësit. Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video nga punimet që tashmë janë përmbyllur duke e bëtë stadiumin gati për të pritur tifozët.

“Mirëmëngjes dhe me qilimin e blertë të Stadiumit të Kukësit që përmbyll edhe këtë vepër të re publike në shërbim të komunitetit kuksian, ju uroj një fundjavë të mbarë” shkruan Rama.

Me përfundimin e punimeve, skuadra e Kukësit do të rikthehet të luajë në shtëpi. Pas shumë muajsh punimesh çdo gjë ka marrë formë në stadium, i cili është projektuar për një kapacitet prej 8 mijë tifozësh. Qeveria shqiptare ka dhënë 293 milionë lekë për përfundimin e stadiumit “Zeqir Ymeri”, Kukës, i cili u bë në bashkëpunimin me FSHF-në.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tifozi: 25/10/2021 09:49

    Po drita per te luajtur ndeshjet naten a ka?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Kosova dhe Shqipëria të mësojnë nga njëra tjetra!