Shtyhet deri më 30 qershor digjitalizimi në qarqet Elbasan, Shkodër, Lezhë dhe Vlorë

Autoriteti i Mediave Audiovizive në mbledhjen  e datës 26 mars 2020, përmes komunikimit virtual të anëtarëve, vendosi shtyrjen me 3 muaj të afatit të mbylljes së transmetimeve analoge në qarqet Elbasan, Shkodër, Lezhë dhe Vlorë.

30 qershori 2020 është afati i ri i vendosur nga Autoriteti me vendimin numër 23 të bordit dhe vjen si pasojë e situatës që është krijuar në gjithë vendin tonë nga epidemia e virusit COVID-19. 

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

 • Populli: 26/03/2020 11:13

  Hapini kanalet analoge edhe ne qytetet e tjera.

  Përgjigju
 • aaaa: 26/03/2020 11:00

  keta skane per ta bere kurre per interesa personale, u ra covid 19 si fat nga qielli per justifikim

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Të nxjerrësh 'gështenjat nga zjarri' me duart e Rulit