POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shtyhet gjyqi ndaj Rroshit/ Avokati-gjykatës: Nuk vij dot, kam seminar!

Ish-kryebashkiaku i Kavajes Elvis Rroshi

Gjykata e ka shtyrë sot seancën e parë ndaj ish kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi.

Rroshi akuzohet për falsifikimin e formularëve, vulave dhe stampave me formularin e dekriminalizimit.

Shtyrja është bërë për shkak të mosparaqitjes se dy avokatëve të mbrojtjes.

Avokatët kanë informuar gjykatën se nuk paraqiten dot në gjyq pasi ndodhen përkatësisht në një gjyq tjetër dhe në një seminar.

Seanca ndaj Rroshit ishte planifikuar të zhvillohej sot në dhomën penale të Tiranes. Avokatët e ish kryebashkiakut Drilon Cani dhe Maksim Haxhia.

Pak kohë më parë Prokuroria e kishte referuar për gjykim dosjen e Rroshit, i cili akuzohet për fshehjen e një denimi penal në Itali, ku dyshohet se ai është dënuar për përdhunim. 

Komento

Komente

  • Fredi: 16/04/2018 11:23

    Futeni ne burg kete m*t trafikanti dhe perdhunuesi. Kujtoi ky fshatar kavaje se e vuri Rama qe te mbreteroje. Rama te shfrytezoi o xhuxhmaxh injorant. Doje ti hyje dhe politikes ti mbas droges? Shko tani se do te dalin dhe pislleqet e tjera.

    Përgjigju
    • Kavajsi: 16/04/2018 12:19

      O fredi e vertete eshte ajo qe thua por te thuash fshatare se eshte nga kavaja sikur nuk shkon.kavaja eshte afer detit afer mbretit pot i ku jeton apo kur ke ardhe ne tirane mor fshatare jugu