POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shtyllat me graso, agjentë, dron, makina uji dhe autoblinda/ 1600 policë në gatishmëri për protestën

Kamera sigurie, dron, agjentë civilë, 1600 efektivë policie, automjete të hedhjes së ujit si dhe garda e republikës do të jenë të angazhuara si plan i masave për të monitoruar dhe ndërhyrë në cdo moment nëse protesta e opozitës do të bëhet e dhunshme nesër para Kryeministrisë.

Të pyetur nga ReportTv policia e Tiranës konfirmon se plani i masave do të jetë gatishmëri e të gjithë komisariateve nisur prej mbrëmjes së të premtes e deri në përfundim të protestës e cila nuk ka një orar përfundimi.

Nga oborri i Kryeministrisë është hequr kërpudha e dëmtuar nga protesta e 16 shkurtit dhe është përforcuar rrethimi i ndriçuesit tek hyrja selisë së qeverisë. Ndërsa për të shmangur ngjitjen e protestuesve sic ndodhi më 16 shkurt kur u këputën megafonët e policisë, shtyllat ku janë vendosur kamerat e sigurisë janë lyer me graso.

Ndërkohë pritet që pjesë e masave të policisë të jetë bllokimi i qarkullimit në rrugën 'Ismail Qemali', 'Ibrahim Rugova' lidhje me bulevardin, ura e Lanës nga ministria e Brendshme deri tek Presidenca aty ku do të ndalohet dhe parkimi i mjeteve.

d.ba./r.k.
Komento

Komente

 • Fredi: 16/03/2019 19:50

  A hypi gjë Mona në shtyllë?

  Përgjigju
 • Berti: 16/03/2019 00:17

  Lueni dhe shkalket e kryeministrise me graso hahahahaha mos te afrohen fare hahaha te hypi i pari Saliu dhe Mesila qe donte ti varte protestuesit tek palmat.

  Përgjigju
 • Taulant Koka: 15/03/2019 23:46

  Protestuesit nuk kane arsye te ngjiten me shtylla per te prishur kamerat e Rames mjafon nje prozhektor ne drejtim te kameras dhe kamera. QERROHET DHE NUK SHIKON ASGJE

  Përgjigju
 • Gentos: 15/03/2019 21:49

  N'Burg te gjith protestuesit!Duam Shtet e jo anarki! Duam Shtet e jo dhune!

  Përgjigju
 • koli: 15/03/2019 20:23

  O Ermira gjithçka pritet prej banditeve te PD se .

  Përgjigju
 • Vlora 123: 15/03/2019 19:00

  Jo presh se i ha Tan Shehu pastaj

  Përgjigju
  • Ariu: 16/03/2019 09:25

   E vlonjat e shikon qe ma degjuan lutjen? Ne vend te preshit moren kastraveca se jan me te medhenj e preshi nuk u mjafton

 • Tensioni i nalte: 15/03/2019 17:51

  Sic ka ardh puna edhe skela e k/ministrise duhet te lidhet me tensionin e nalte 20 kilowolt

  Përgjigju
 • ERMIRA: 15/03/2019 17:23

  o sa kam qesh shyllat me graso hahahah

  Përgjigju
 • aldona: 15/03/2019 17:21

  edhe une kam qesh me lot ku u ka vajt mendja hahahahahaha

  Përgjigju
 • Vlora: 15/03/2019 16:35

  Shtyllat me graso hahahhahahaha i degjeneruan fare keta te PD - se. Vendosni tek shtylla dhe nje arke me banane hahahahhahahaah i madh je per zotin. ahahaha sa kam qeshur

  Përgjigju
  • Raku: 16/03/2019 10:42

   O Ari...Me looot

  • Vera: 16/03/2019 02:38

   Hahaha dhe një kafaz për majmuna duhet të vendoset :)

  • Ariu: 15/03/2019 18:30

   Ca bananesh thu or shok. Aty duhen von ca pras se do u lezetoje me shume.