Shtyu kundërshtarin, Shkëlzen Gashi
pezullohet 3 ndeshje nga Disiplina

Shtyu kundërshtarin, Shkëlzen Gashi<br />pezullohet 3 ndeshje nga Disiplina
Shkëlzen Gashi pezullohet 3 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Zvicerane të Futbollit për ndërhyrjen ndaj kundërshtarit në ndeshjen përballë ekipit të Zyrihut.

Shqiptari nga Kosova në fundin e pjesës së parë të ndeshjes pas një ndërhyrje që pësoi nga një lojtar kundërshtar në nerva e sipër shtyu kundërshtarin Avi Rikan.

Pas vendimit sulmuesi do të mungojë në tre sfidat e ardhshme të Baselit, ndaj Sionit, Lucernës dhe Vaduzit.

Gashi do të rikthehet të luajë në sfidën mes Baselit dhe ish skuadrës së tij Grasshopers.

Gashi kryeson listën e lojtarëve që kanë shënuar më shumë këtë edicion në Zvicër me 21 realizime.d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Kokalari: Anëtarët e Rithemelimit preferojnë Metën para demokratëve të thjeshtë! Berisha thelloi copëtimin e PD, bëri pakt me djallin

Kokalari: Anëtarët e Rithemelimit preferojnë Metën para demokratëve të thjeshtë! Berisha thelloi copëtimin e PD, bëri pakt me djallin