Shuhet në moshën 92-vjeçare ylli i ‘La Dolce Vita’

Shuhet në moshën 92-vjeçare ylli i ‘La Dolce Vita’

Anouk Aimée

Ylli francez i klasikëve evropianë, aktorja Anouk Aimée, u shua në moshën 92-vjeçare.

Ishte vajza e saj, Manuela Papatakis, e cila me anë të një postimi sot në Instagram njoftoi se Aimée kishte ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Paris.

"Isha pranë shtratit të saj kur ajo ndërroi jetë këtë mëngjes në shtëpinë e saj në Paris", shkruan ajo.

Aktorja u bë e famshme për rolet e saj në “La Dolce Vita” 1960 dhe “A Man and a Woman” 1966.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar