Shuhet zjarri në gjirin e Gramës në Vlorë, ende prezent rreziku për Llogaranë, Zonat e Mbrojtura: Jemi në gatishmëri, flakët mund të afrohen

 

Rreth 70 forca të Ushtrisë së bashku me ADZM Vlorë kanë bërë te mundur të shuajnë zjarrin një zonë konsiderueshme mbi gjirin e Gramës në afërsi të pyllit të Llogorasë. U deshën disa orë punë ndërhyrje nga toka dhe ajri, për të bërë të mundur normalizimin e situatës, por rreziku nuk ka kaluar për shkak të terrenit të vështirë dhe erës së fuqishme në atë zonë. Punonjës se Zonave të mbrojtura Vlorë shprehen se rreziku nuk ka ikur ende, pasi zjarri mund t'i afrohet parkut Kombëtar të Llogorasë.


Lajmi kryesor:

Vlorë/Në Karaburun vijon 'beteja' me flakët, shpëtohet Parku i Llogarasë, shuhet zjarri në gjirin e Gramës! Aktive vatra mbi bazën e Pashalimanit! 3 helikopter ndërhyjnë nga ajri


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë