Si të veprojmë kur futemi në shtëpi, ISHP jep këshillat e thjeshta për të mbajtur larg COVID-19

Foto ilustruese

Insituti i Shndetit Publik ka publikuar këshilla se si duhet të veprojmë kur hyjmë në shtëpi që të mos mbartim COVID-19.

Ato janë rregulla të thjeshta që cdokush nga juve mund t’i bëjë thjesht duhet të kujtohet dhe të ketë një disiplinë në shtëpi.

Është e rëndësishme që kur të hyni në shtëpi të mos prekni asgjë me dorë, rrobat t’I hidhni në koshin e rrobave të palara dhe në qoftë se keni një kafshë shtëpiake duhet t’ia pastroni putrat.

Më poshtë janë udhëzimet të shoqëruara edhe me pamje.

Foto nga udhëzimet

 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • Masat e. C***t: 28/03/2020 04:55

  Po këta ja fusin k***t, po ca i bie sa herë do dalim nga shpia do hedhim xhaketa dhe xhupat për të larë në lavatrice?!

  Përgjigju
  • Permeti: 28/03/2020 13:44

   Sa here del nga shtepia or trap me zile? Nje here kur shkon ne pune dhe nje here ne jave kur del per pazar.

 • XXX: 27/03/2020 13:06

  Karrin e dini ju. Ju qifsha regullat qe jane praktikisht te pazbatueshme. Kta po i ze virusi per vete neve na tregojne peralla.

  Përgjigju
  • Mire: 27/03/2020 14:02

   O shqiptar koketul! Edhe me hijen tende ben sherr? Cila nga keto pika eshte e pazbatueshme? Apo je mesuar qe gjithmone ta kane fajin te tjeret dhe tani, e vetmja gje qe te ka mbetur eshte te qurravitesh me tastjere?×

Lajmi i fundit

John

Masat kufizuese jepen me telefon nga Rama? Koraqi në Report Tv: Kemi muaj pa folur me kryeministrin! Në shtator rritje të rasteve me COVID, por s’do ketë mbyllje totale