Si të flini kur hasni fryrje barku që nuk ju lë të qetë

Si të flini kur hasni fryrje barku që nuk ju lë të qetë

Sa herë që ke ndjesinë e fryrjes së barkut ose je e shqetësuar nga gazrat në zorrë, shkaku mund të jenë ëmbëlsirat ose edhe alkooli që ke pirë gjatë fundjavës. Por një pastrim i shpejtë i organizmit, është shumë më i lehtë nga sa e ke menduar.
Beson ose jo, nuk ka nevojë të shpenzoni shumë me lloj – lloj metodash që mund të promovohen në mediat sociale. Në vend të tyre, niseni fundjavën me këtë çaj detox të shpejtë dhe të lehtë.

Përbërësit:

-1/4 lugë çaji shafran i Indisë

Pak piper i zi

1/4 lugë çaji pluhur xhinxheri

1 lugë çaji mjaltë

Kombinoji të gjithë përbërësit me dy gota ujë të vluar. Lëre përzierjen për disa minuta dhe pastaj pije. Të gjithë këta përbërës së bashku do të qetësojnë stomakun, do të eliminojnë ndjesinë e fryrjes dhe do të kthejnë në normalitet të gjithë organizmin. Përveç kësaj, është një përzierje e plotë me antioksidantë, kështu që është një mënyrë e mirë detox-i.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek