Si u festua Krishtlindja nëpër botë... (FOTO)

Si u festua Krishtlindja nëpër botë... (FOTO)

Foto nga festa e Krishtlindjes

Të krishterët në të gjithë botën pritën ngjalljen e Krishtit deri në orët e para të mëngjesit, ndërkohë që Papa Françesku drejtonte Meshën e Krishtlindjeve në Bazilikën e Shën Pjetrit.

Në fjalimin e tij Papa tha se Zoti i do të gjithë, edhe më të këqijtë mes nesh, ndërkohë që kori këndonte himnin klasik të Krishtlindjeve.

Në të gjithë botën mbizotëronte paqja dhe harmonia, ku të gjithë shfaqnin lumturi në sytë e tyre.

Më poshtë janë disa nga fotot nëpër botë se si u festuan Krishtlindjet që nga Sri Lanka, Turqia, Iraku e deri në vendet perëndimore.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fredi Beleri bën rekurs në Gjykatën e Lartë, pak ditë para vendimit të Apelit

Fredi Beleri bën rekurs në Gjykatën e Lartë, pak ditë para vendimit të Apelit