'Siguria rrugore', Policia ndëshkon shkelësit e rregullave në Tiranë (VIDEO)

Policia vijon aksionin e saj ndeshkues ndaj atyre të cilët shkelin rregullat e qarkullimit në Tiranë. Me anë të një video të publikuar në rrjetet sociale përpos çasteve të cilat në mënyrë të detajuar tregohen shkeljet nga ana e drejtuesve të automjeteve, si kalimi i semaforit me të kuqe ose portokalli apo mosrespektimi i kalimtarit etj.

Në video tregohet dhe masa që është marrë përkrah aktit të drejtuesit. Gjithashtu Policia e Shtetit shkruan se këto masa merren për të granatuar sigurinë në rrugët e kryeqytetit si dhe për të parandaluar aksidentet. Ajo i bën apel drejtuesve të automjeteve të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

a.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dasma në kohë COVID-i, e pësojnë keq dy pronarët e restoranteve në Tiranë! Gjobiten me 3 mln