Sinjalistikë e re për qytetarët e rrugës së Kavajës në kryeqytet

Rruga e Kavajës

Rruga e Kavajës në Tiranë është pajisur me sinjalistikë të re ditën e sotme. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar foto nga puna e ekipit të bashkisë, të cilët gjatë mesnatës u angazhuan në mirëmbajtjen dhe sinjalistikën e re rrugore te Rruga e Kavajës.

“Ekipi i Mirëmbajtjes, u kujdes që sinjalistika e Rrugës së Kavajës të jetë brenda standardeve të qarkullimit. Lyerja e shigjetave detyruese dhe vijëzimit ndarës e bënë lëvizjen më të thjeshtë si për automjetet ashtu edhe për këmbësorët. Puna vazhdon!”, tha  Veliaj.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër një rikthimi të Sali Berishës në krye të PD?

Komento

Komente

 • koli: 26/07/2020 00:37

  KEMI 30 vjet qe vetem gerryejme ,,hapim kanale,,,bejme riparime kudo dhe asnjehere nuk mbaron,,,sapo mbaron nje gje ,,fillon te hapet nje rruge tjeter,,,tirana asnjehere nuk ka qetesi,,,germim nate e dite,,,kudo te ze syri betonjere,,qe shkatarrojne rruget e tiranes dhe cilesine e ajrit dhe te jetes me pallatet e panumert qe ka bere ky veliaj,,,me gjeni nje kryeqytet ne kete gjendje sic eshte bere tirana,me kaq shume pallate pa rregull,,pa parking dhe pa lulishte,,vetem palestina eshte keshtu,,,me kete kaos urbanistik qe asnje arkitekt i huaj nuk mund ta kape me dore....turp,,turp,per keta qeveritare qe do ju lene femijve te tyre dhe toneve nje qytet qe duhet shembur nga e para...dikush duhet te mbaje pergjegjesi...

  Përgjigju
 • Liku: 25/07/2020 21:26

  Sinjalistika eshte me standarte te BE po i mungon radari elektronik qe gjobit kondravajtesit e qarkullimit rrugor.

  Përgjigju
  • Shqip: 29/07/2020 12:24

   Sinjalistike leshi. E di ti qe ketu nuk ka nje biletari/automat/sherbim ku te blesh parkimet!? Po nderkohe vijne nga dy policet bashkiake per te vene nje gjobe?! E ke pare ndonjehere harten e Tiranes ne google maps si skuqet nga trafiku ne cdo segment te saj. Zdroms!×

Lajmi i fundit

John

Maturantët protestë në Gjirokastër: Provimi ka qenë një skandal, ushtrimet janë marrë fotokopje nga testet e Cambridge