Siria shkroi historinë në Kupën e Azisë, përkthyesi dhe gazetari 'shpërthejnë' në lot para trajnerit (VIDEO)

Siria shkroi historinë në Kupën e Azisë, përkthyesi dhe gazetari 'shpërthejnë' në lot para trajnerit (VIDEO)

Lotët e kualifikimit

Siria në futboll fitoi 1-0 kundër Indisë dhe për herë të parë është mes 16 skuadrave më të mira në Kupën e Azisë. Kjo ka bërë që emocionet të jenë të shumta për tifozët e këtij vendi, që s'i kanë mbajtur lotët.

Mediat siriane po intervistonin trajnerin argjentinas Hector Cuper, një emër të njohur të futbollit botëror i cili në karrierë ka drejtuar edhe skuadra si Valencia, Inter e Parma, teksa tani drejtoi pikërisht përfaqësuesen e Sirisë drejt arritjes historike.

Duke folur, përkthyesi i tij sirian nuk mbajti dot lotët dhe shpërtheu në të qara, ashtu siç bëri më pas i emocionuar edhe gazetari që po bënte intervistën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Eh sa shumë shërbime ju bëjnë 'Atyre'!

Eh sa shumë shërbime ju bëjnë 'Atyre'!