41 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orë

41 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në vendin tonë raportohet për 41 persona të infektuar nga 341 testime të kryera.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Nga 341 testime e kryera kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 41 qytetarë, në këto bashki:  26 në Tiranë, 8 në Fier, 2 në Bulqizë, Vlorë, 1 Shkodër, Kamëz, Gramsh.

Ndërkohë raportohet se janë 261 qytetarë aktivë me Covid-19 në gjithë vendin, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë.

Janë shëruar 31 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,857 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (15 Maj 2022)

Raste të reja ditore          41

Të shëruar në 24 orë       31

Të shtruar në spitale         6

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 341

Testime totale               1,817,871

Raste pozitive                  275,615

Raste të shëruara             271,857

Raste Aktive                         261

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            155

Fier                  33

Vlorë               14

Shkodër          13

Lezhë              10

Elbasan           8

Berat                8

Gjirokastër      8

Korçë               5

Kukës              3

Durrës             2

Dibër                2

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK