Situata e koronavirusit, anëtarët e KQZ-së vendosin të japin një pjesë të pagës për tre muaj

Pas përgjysmimit të pagës së ministrave, deputetëve të mazhorancës edhe anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së Kryetarit te Kuvendit, Gramoz Ruçi, për kontributin financiar për lehtësimin e përballimin e situatës së pandemisë COVID-19.

Anëtarët e KQZ-së, kanë vendosur të japin një pjesë të pagës së tyre për tre muaj, si kontribut për lehtësimin e përballimit të nevojave për parandalimin e përhapjes së këtij virusi të rrezikshëm.

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Wizz Air’ krijon bazën e re të avionëve në Tiranë! Kompania ajrore do të fluturojë dhe në 15 destinacione të reja