Reshjet intensive të shiut, ministria e Mbrojtjes: Situata është normalizuar! Akset rrugore në të gjithë vendin janë të lira për qarkullim

Reshjet intensive të shiut, ministria e Mbrojtjes: Situata është normalizuar! Akset rrugore në të gjithë vendin janë të lira për qarkullim

Foto ilustruese

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë detajet më të fundit lidhur me situatën në qarqet e prekura nga përmbytjet të shkaktuara si pasojë e reshjeve intensive. Sipas njoftimit të bërë, situata tashmë paraqitet e normalizuar dhe kishte pasur tërheqje të ujit nga disa banesa në Shkodër duke ulur numrin e personave të evakuuar.

Ndërsa në Lezhë, në 4 banesa ka ende prani të ujit. Ndërkohë niveli i të gjithë lumenjve është në kuota nën nivelin kritik. Por ministria bën me dije se situata do të monitorohet pa ndërprerje edhe në orët në vijim.

Akset rrugore në të gjithë vendin paraqiten përgjithësisht të lira për qarkullimin e automjeteve.


Lajmi kryesor:

Përmirësohet situata në veriperëndim të vendit, prani e ujit vetëm në 4 banesa në Lezhë! Akset rrugore të lira për qarkullim


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli