Situata në Fier, banorët për Report Tv: Po helmohemi këtu, të ishin marrë masat

 

Report Tv po e ndjek nga afër situatën e rëndë të krijuar nga djegia e mbetjeve në Fier dhe po sjell moment pas momente shqetësimet e qytetarëve atje. Disa prej tyre në mikrofonin e gazetarit Sokol Dema apelojnë që të ketë sa më parë një zgjidhje.

"U helmuam këtu. Më pruri katër policë mua, më provokonte sikur e kisha vënë unë zjarrin. Më parë nuk kanë ndodhur.  Të ishin marrë masa më përpara", shprehet një prej banorëve.

'Kjo bëri mirë që ndodhi. Të bëjmë si të bëjmë 10 ditë më tym por të shpëtojnë këto familjet këtu", thotë një tjetër.


Lajmi kryesor:

Emergjenca mjedisore në Fier, tymi toksik 'pushton' qytetin! Report Tv sjell pamjet dhe apelin e qytetarëve: U helmuam këtu! Përplasje politike prej plehrave, Basha: Katastrofë! Subashi: Penguat 2 vite investimin


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Sot ‘dita pa makina’, rrugët ku nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve nga ora 8 e mëngjesit deri në 2 të pasdites