VD/Situata nga reshjet/Fierza arrin pikën kritike, probleme nga dherat në rrugët e Kukësit

Reshjet e shiut kanë rritur prurjet në liqenin e Fierzës, niveli i ujit ka kaluar kuotën maksimale të 296 m. Prurjet janë 1200 metër kub në sekond. Ky është një rast i pazakontë i nivelit të ujit gjatë viteve të fundit, pasi ndodhemi në pragun e verës.


Situata në Liqenin e Fierzës

Prej fillimit të muajit maj, qyteti i Kukësit është nën ndikimin e reshjeve të shiut, gjë që ka sjellë problematika në qarkullim në rrugët rurale por edhen ato nacionale.

Më problematike është aksi rrugor Kukës-Shishtavec, e cila është çdo ditë nën pushtetin e rënies së gurëve dhe dherave pasi nuk ka mirëmbajtje për rrugën, dhe është e amortizuar.


Problematika nga rrëshqitja e gurëve

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • redi: 15/05/2018 15:35

    KESHi me kete rezerv ujore qe disponon , qe rradh ndodh ,qe ne prag te veres te jete ne nivel kritik , duhet te eksportohet, qe te plotesoj ato humbje ne buxhet qe pati nga viti i kaluar . Kjo situate eshte shpres per nje nivel me te mire te ardhurash per buxhetin

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq