Sizmiologu për Report Tv: Banorë kthehuni në shtëpi, nuk do ketë asnjë tërmet të fortë

Në një lidhje telefonike për Report Tv, Sizmiologu Rrapo Ormeni u ka bërë thirrje qytetarët që të qetësohen, pasi nuk ka vend për panik. Edhe vete sizmologu Ormeni e ka pergenjeshtruar lajmin e rreme te perhapur nga Portali Syri.net qe pararalmeronte termetin 6 balle ne oren 23.30."Qytetaret mund te kthehen ne shtepi se nuk ka asnje rrezik", tha sizmiologu.

"Ky është një trillim nuk ka deri më sot shkenca e simizologjisë që të përcaktojë orën e saktë të tërmetit ose parashikimet. Lëkundjet pas tërmetit do të ketë deri sa toka të vendoset në normalitet, por do të jenë lëkundje shumë të lehta, me tendencë në zbritje", tha Ormeni.


Lajmi kryesor:

Portali hap panik për tërmet të ri të fuqishëm, 'Dilni nga shtëpitë'/ Rama: Alarm fals dhe kriminal, fajtorët do mbajnë përgjegjësi penale


B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?×

Lajmi i fundit

John

Mashtroi me 3.5 milionë dollarë, prokuroria turke kërkon deri në 10 vjet burg për aksionerin e 'Air Albania', Sinan Idrizi